Kanada

Proč zrovna Kanada? A proč zrovna na 60. let mladé motorce? A proč ne…

Krásná příroda, milí lidé, zkušenost. Tohle vím, že mě tam čeká, neb jednou jsme již s rodinou v Kanadě byli a určitě jsem se tam chtěl jednou vrátit. A jelikož jsem věděl, že v práci toho moc nebude, zkusil jsem se přihlásit do programu Working Holiday, který umožňuje “výherci” obržet až roční pracovní víza a legálně tak v Kanadě pracovat. Ale i cestovat a užívat si vymožeností a krás kanadské přírody a společnosti.

A ono to vyšlo. Registrační válku jsem vyhrál hned v prvním kole a získal tak možnost obdržet pracovní víza po pohovoru s imigračním pracovníkem po příletu do Kanady. Takže tam můžu odletět a vyzkoušet něco nového, zdokonalit se v angličtině, poznat nové přátele, naučit se něco nového v oboru i mimo něj a prostě celkově nabrat životní zkušenosti.

A proč Kanadu na Zuzce? Přes léto je kanadská přírodu opravdu krásná a když už v té Kanadě budu, nápad přejet Kanadu od východu na západ nezní až tak špatně. Ano, dá se to projet vlakem za 4 dny, ale Zuzka je můj cestovatelský společník již dlouho, tak proč jí nedopřát i Kanadu. A hlavně je zde i jedna lidská stránka věci – dcery původního majitele žijí právě v Edmontonu, takže to bude krásné rodinné setkání 🙂

Jasper
Jasper