Langesund

Z vyhřátého spacáku se mi nechtělo ani trochu, ale připlouvající kocábka mě donutila vylézt a jet za kulturou do Langesundu. Trajekt jsem stejně zastihl už v zátoce skoro zakotveného. Langesund samotný je malé městečko, do kterého jednou za den připlouvá desetiposchoďový parník. Kontrast vůči malým domečkům ve stráni je znatelný, o to právě hezčí. Než loď odplula, prošel jsem si centrum města, nafotil nějaké architektonické skvosty a dal si výbornou norskou zmrzlinu.

Odplutí jsem pak zpozoroval z nedalekého mysu, kde dodnes stojí betonové pozůstatky z války. Výhled na odplouvající a v dáli mizící člun byl relaxační. Jako bezďák jsem si následně hodinku zdřímnul na lavičce a vrátit se zpět mě přinutili až bouřkové mraky, které jsem přečkal v kempu ve stanu až do následujícího rána.

Dnes najeto: 14 km


Odpočatý až až jsem opět zamířil do víru maloměsta, poobědval a nafotil jsem si vrabce, kteří neměli strach se přiblížit na pár centimetrů a působili jako skvělé odreagování. Pozorovat potom kotvící několikaset tunový kolos ze vzdálenosti pár metrů mi nepřišlo zrovna jako dobrý nápad. Všechno ale dobře dopadlo, nalodili jsme se a následovalo opět několik hodin nudné plavby směrem do Dánska. Sbohem Norsko!

V Dánsku krátce před osmou a volím raději kemp jak posledně, daleko bych nedojel a hledat někde místo na přespání je v porovnání se sprchou a internetem nesrovnatelně lepší 🙂

Dnes najeto: 11 km