Přejezd k Trolltunga II

Den jsem začal na úbočí nejvyšší hory Norska a opět bylo na co koukat. Sníh, sníh a pro změnu sníh. Při čekání na trajekt pozoruji dodávku s pardubickou spz, tak jsme se dali do řeči a podělili o dosavadní zážitky.

Při dalším z mnoha stoupání zkouším chlazení sněhem, náhodou objevím kruháč v tunelu ústící přímo na most a z něj rovnou do tunelu. Konstruktérství jedna báseň.

Na benzince si dávám kafe, odpočívám a koukám na přijíždějící dva Harleje. Jeden z nich má asi českou vlaječku, že by? Přijíždí třetí a z rádia Nohavica, takže ano. Borci z HOG klubu projíždějící Norsko a směřující na sraz v nedalekém městě Voss. Tímto kluci zdravím a díky za pokec!

Kolem zátoky, odbočka Trolltunga a jedem. V očekávání, že na konci cesty bude nějaký kemp, odkud se dá podniknout výšlap na Trolí jazyk, nic nenacházím. Jen parkoviště, pár domů a obchod, ve kterém měli všechno třikrát dražší než normálně – dávat 40 NOK za půl litru vody, dobrej obchod. Nacházím alespoň kousek místa vedle silnice akorát na stan, abych splnil norský zákon ne blíže 150 metrů od nejbližší budovy a jdu brzy spát, zítra to bude těžké.

Dnes najeto: 301 km