Hirtshals

Snídaně a debordel noclehárny a zpět na cestu. Již od včerejška jsem měl co dělat abych se zahřál a dneska to nebylo o nic lepší, tři vrstvy oblecění a stále klepu kosu. Zahřátí řeším návštěvou McDonaldu, kde využívám i internet abych zjistil co je nového.

Počasí se nelepší, tak při příští zastávce beru další vrstvu a i zimní rukavice, zima je svině. Jestli bude ještě více zima v Norsku, tak teda nevím co tam budu dělat.

Čím blíže dnešnímu cíli, tím našteští lepší, asi mi byla zima už jen z nervozity 🙂

Hirtshals přístavní mešto odkud odplouvají trajekty všude možně do Norska, můj je do městečka Langesund. Bylo po trase a hlavně s nejlepší cenou.

Zde beru kemp Hirtshals Camping (€14 stan, moto, člověk, internet, sprchy za 5 DKK), měl jsem dostatek času na projití města a hledat někde místo na zašití je blbost.

Mešto pěkné, restaurace drahé , ale když už tu jsem, proč se příliš omezovat. Po účtence za večeři a jedno pivo €30 svůj postoj přehodnocuji a asi budeme šetřit 🙂

Čas si krátím hledáním kešek a procházkou po písečné pláži s krásným výhledem na maják. Ideální se tu procházet ruku v ruce… Roman Tyčka, těší mě 🙂

Image-030
Romantika při západu slunce. Tam někde v dáli je Norsko.

V kempu pak drobná údržba motorky – dopnutí řetězu a vyřešení problému s pravým výfukem. Prý proč to řechtá, když vzadu není vůbec matka a drží to jen na válci motoru 🙂

Večer při návratu do stanu jsem spatřil u Zuzky starší dvojici, která si ji snažila z pod plachty prohlédnout. Přáni jsem jim splnil a stalo se z toho asi hodinové povídání o všem možném, neboť dvojice byla z Francie na starším GSu a právě se vraceli z měsíčního pobytu na Islandu. Každý rok spolu vycestují a strašně si cestování na motorce užívají. Na rozloucěnou a dobré spaní jsem je pohostil meruňkou a žitnou a jako správní vinaři je dokázali ocenit.

Dnes najeto: 238 km